Annyiból igen, hogy az akkori turistautaktól távol helyezkedett el. Egyébként most már a Kun-rét is felkerülhet.
Závpz-byereg, Kőszírt, Kun-rét. Nem lesz sok ilyen kicsi területen?
A lenti lista korántsem végleges, csak az eddigi ötletek vannak benne összesítve. Szerintem 12-16 darab kellene, hogy a végén maradjon, de maximum 20.
Kukucska-hegy? Azt ráadásul mi jelöltük ki, BTHE útvonal és szintén alig járt ficakban van!
Teljesen jó ötlet!
Ez elég Hovis volt. 🙂
A hosszú listába én még betenném a Drégely-várat. Az már 1 híján 30.
Üdv:
mp
A 30. meg legyen a Sátán-bérc - ha még nem volt.
De a kulcskérdés, hogy mi legyen a koncepció.
Például.
Egyébként én már most 34--nél járok úgy, hogy nem találtam meg a Nagy-kő-tetőt, az Aranyoskúti kilátót, a Dobogó-bércet, a Sátán-bércet és még nem került be a listába a Száraz-fa-bérc.
A koncepció, hogy az oldalpár egyik oldalán ott vannak az információk, a másikon egy térképvázlat szerű. Ez tartozik egy túrához. Lehet tovább is bontani, pl. a mostani lehet egy Nagybörzsöny-Gömbölyű-Kis-Koppány-Nagy-Koppány-Nagybörzsöny és egy Letkés-Sákola-Széles-Galla-Letkés. Ha a csóványosi kört is kettébontom, akkor ez 11 túra. Sok. Ott tartunk, hogy lehet 1 és 2 füzet is.
Üdv:
mp
Nekem eredetileg az volt a tervem, hogy a csúcsok/kilátások egy részére (max felére) helyeznénk ki ládikát bélyegzővel, esetleg a ládikán valami tartalék kóddal és QR kódos információval, stb. A bélyegzős dobozt nem a legláthatóbb helyre tennénk, s ehhez pontos leírást a mozgalom füzetében adnánk. Igazság szerint már elkezdtem maradék faanyagokból a ládikákhoz alkatrészeket darabolni...
A teljesítés pedig klasszikus érintőpontos lenne, volna benne valamennyi kötelező érintendő pont (többnyire a bélyegzősek), s esetleg valamennyi szabadon választható. Ha mondjuk van 30 pont összesen, akkor abból 20 felkeresése után legyen elfogadható a teljesítése, de akár csinálhatunk többszintű díjazást is (bronz - 10 pont/ ezüst -20 pont / arany - mind a 30 pont). A nem bélyegzős pontokra pedig a kálváriáshoz hasonló módon táblát és kódot tennénk ki.
A füzetet sem kellene túlbonyolítani, a szokásos ismertetők és teljesítési elvárások összegzése mellett, egy táblázat a bélyegző és kódos pontokkal, középen esetleg egy térképvázlat, valamint túraajánlatok, de ezek csak táblázatos formában, szöveges leírások nélkül.
Salgóvár, Alsó-Hinta-rét, Gánti-pihenő, a tanösvény 3. állomása, Pogányvári-tisztás.
Kalapáljuk ki vagy 50-re és akkor a többszintűségnek lesz valóban értelme.
A koncepciót a teljesítés igazolására értettem. A PITE-sek sokat küzdenek az eltüntetett bélyegzőkkel. A fába csavarozósdit inkább valami kíméletesebb módszerre cserélném.
István, valami ilyesmire gondoltál?
Mellékelem a listát is, amit felvittem a térképre.
A leírás meg gondolom ilyesmi lenne:
30,31,32 (sárgával jelöltek): Kemence, Községháza am. - Varjas - Cicőke (S,S3) - Lopona-fő - Fonottság - Csánki-kert - Kámor - Závoz-nyereg - Diósjenő, Dió Vendéglő (S3,S) - Diósjenő vá. (BKT)
21,4 km távolság, 701 m szintemelkedés, 674 m szintsüllyedés, nehéz túra (a túra nagy részében a Palóc Sárga útvonalon halad)
Mellé meg egy QR-kód, ahonnan le lehet tölteni a túra track-jét, valamint a hely a bélyegzőknek, bejegyzéseknek. Így egy túrához nagyjából 1 A5-ös oldal elegendő.
A túraajánlatokat a térképvázlaton használt színekkel meg lehet különböztetni. Mondjuk a lap szélének keretének adunk színt.
Üdv:
mp
Egy kicsit átalakítottam a térképet, rákerült néhány színes fonal. Mellékelem a pecsételő helyeket tartalmazó próbalapot, amire felkerült oldalanként 1-1 QR-kód. Ugyanazt a színes fonalkupacot mutatja letöltés után, mint, ami a térképen van. Egyébként a színekkel oldunk meg mindent. A túraleírások a maradék helyre reményeim szerint beférnek.
A bélyegzők pontos helyének meghatározásához be kellene járni minden egyes útvonalat, ahol meg tudjuk határozni a közel pontos koordinátákat, tudunk fotózni, stb. Tehát, akkor felmérés indul.
Üdv:
mp